Vatandaşlık İşlemleri

TÜRK VATANDAŞI OLMAK İSTER MİSİNİZ?

MS HİZMET şirketi ile artık Türk vatandaşı olmak çok kolay. Alanında uzman avukatlarımız ve çalışanlarımız sayesinde yabancı uyruklu kişilerin, kolayca Türk vatandaşı olmalarını sağlıyoruz. Türk vatandaşlığına başvuru anından, Türk vatandaşı olana kadar tüm süreç boyunca sizlerle birlikte ilerliyoruz. Müracatınızın hangi aşamada ve nerede olduğu hakkında sizleri bilgilendirir, asla yarı yolda bırakmayız. MS HİZMET her konuda çözüm odaklı yaklaşımı ile farkını ispatlar.

Vatandaşlık işleminizin başlaması sizin Türk vatandaşlığına kabul edildiğiniz anlamına gelmez, MS HİZMET farkı da tam olarak bu noktada başlar. Müracaatı yaptığınız ilk günden itibaren süreci sizler adına takip ederek, tüm evraklarınızı eksiksiz tamamlıyor ve vatandaşlık sürecini sizler için kısaltıyoruz.

YATIRIM YOLUYLA TÜRK VATANDAŞLIĞI HAKKI NASIL ELDE EDİLİR?

Yatırım yolu ile Türk vatandaşlığı, yabancı uyruklu yatırımcıların Türk vatandaşlığı kanunundaki maddeleri eksiksiz tamamlaması halinde mümkün olabilmektedir.Türk Vatandaşlığı kanununun uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin mevzuatında 19 Eylül 2018 tarihinde "Türk Vatandaşlığı" konusunda önemli değişiklikler yapılmıştır.

Türkiye’de çalışmayan ancak Cumhurbaşkanlığınca belirlenen kapsam ve tutarda yatırım yapacak yabancı yatırımcılar ayrıca bu yatırımcıların eşi ile 18 yaşını geçmemiş çocukları, istisnai olarak Türk Vatandaşlığı kazanabilmektedirler.

12 Ocak 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan "Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte" yabancı yatırımcıların Türk vatandaşlığını kazanma, başvuru ve esasları belirlenmiştir. Türk vatandaşlığı kanunu' na göre yabancı yatırımcıların Türk vatandaşlığı almasında gerekli olan Amerikan Doları sınırı düşürülmüştür.

Yapılan yeni düzenlemelere göre Türkiye'de en az 250.000 USD değerinde gayrimenkul alan ya da noterden 250.000 USD değerinde mülk satın alma taahhüdünde bulunan yabancılar doğrudan Türk Vatandaşı olabileceklerdir.